PETZOO Eurasia

Türkiye’nin En Büyük Evcil Hayvan Ürünleri Fuarı

“PETZOO Eurasia”

PETZOO Eurasia, ülkemizde düzenlenen alanının en büyük ihtisas fuarıdır. 2024’te 10.su düzenlenecek olan fuar; uluslararası iş birlikleri ile birçok ülkeye ulaşarak katılımcı ve ziyaretçisi ile Avrasya bölgesini domine etmeyi hedeflemektedir. Fuar; kıtaları birleştiren, birçok ülkeden direkt uçuşların yapılabildiği merkezi bir konuma sahip İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. Düzenlendiği 13 yılda 1.143 standlı firmanın yer aldığı, 275.982 ziyaretçisi olan PETZOO fuarları, 2024’te yeniden sektörü bir araya getirecektir. 2024 yılında düzenlenecek olan, sektöründe dünyanın öncü firmalarının katıldığı, nitelikli yerli ve yabancı ziyaretçilerin hedeflendiği PETZOO Eurasia fuarımızda görüşmek dileğiyle.

Türkiye’ de evcil hayvan sektörünü büyüten, sektör firmalarının ürünlerini test edebilecekleri rakip firmalarıyla aynı ortamda bulunup pazar farkındalığını arttırabileceği, yapıldığı günden bu yana 50’nin üzerinde ülkenin sektör firmalarıyla tanışmasına fayda sağlayan uluslararası evcil hayvan ürünleri fuarı, markalaşmanın yanı sıra firmaların sektördeki ticari hacmini arttırması bakımından en önemli tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin başında gelmektedir. 2012’ den bugüne kadar 1.143 katılımcı firmayı ve 275.982 ziyaretçiyi sektör profesyonelleri ile buluşturup firmaların mevcut, yeni marka ve ürün tanıtımlarına fayda sağlamıştır.

PETZOO Fuarları ülkemizde pet sektörüne yönelik uluslararası nitelikteki ilk ve tek fuar olmakla beraber sektörün en büyük ticari platformudur. Bu vesileyle sektör firmalarının hem ülke hem de global pazarlara açılmasına olanak sağlamakla beraber firmalarımızın yurt dışı bağlantılar kurarak ihracat hacminin artışını sağlamaktadır.

Sektör firmalarının dünya pazarlarına ulaşmasını en kolay hale getirmek üzere ülkemizin en büyük ticaret merkezi İstanbul’ da düzenlenmekte olup ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmalarıyla potansiyel satın almacılar ve profesyonellere ulaşılmaktadır. Dolayısıyla PETZOO Fuarları sektörün geleceğine yapılan bir yatırım niteliği taşımaktadır.

PETZOO Eurasia 2024 Fuarı Avrasya Bölgesi’nin merkez tedarik üssü olma hedefiyle katılımcı firmalarına birçok ticari bağlantı olanakları sunacaktır.

Pet sektörünün ülkemizde her yıl düzenli büyümesi ve evcil hayvan sahipliliğinin artmasına bağlı olarak bu büyüme, PETZOO Fuarlarındaki ticari potansiyeli daha çok ön plana çıkartmaktadır.

PETZOO EURASIA 

PETZOO Eurasia 9. Uluslararası Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, 12-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yüzlerce firma, derneğin katılımı ve pek çok ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerle İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırladı.

İlk düzenlendiği 2012’ den bu yana aralıksız her sene düzenlenen PETZOO fuarlarının 13. Organizasyonu 12-15 Ekim 2023’ de İstanbul’ da gerçekleşti.

İstanbul’un gerek coğrafi olarak Türkiye’nin her ilinden oldukça kolay ulaşılabilirliği, gerekse de 100’ e yakın ülkeden direkt uçuş ile ziyaret edilen PETZOO fuarlarının kimliğini oluşturan ve yerli - yabancı katılımcılarını Türkiye üzerinden hem iç hem de global pazarlara ulaştıran fuarcılık anlayışı, 2023 İstanbul fuarında özellikle hedef komşu ülkeleri ağırlandı.


YABANCI ÜLKELERDEN STANDLI KATILIM

PETZOO Eurasia fuarında 233 yerli firma, 46 yabancı firma, 8 federasyon, dernek, S.T.K. ve kamu kurumu olmak üzere toplam 287 standlı katılımcı yer almıştır.

PETZOO Fuarları ülkemizde pet sektörüne yönelik uluslararası nitelikteki ilk ve tek fuar olmakla beraber sektörün en büyük ticari platformudur. Bu vesileyle sektör firmaların hem ülke hem de global pazarda açılmasına olanak sağlamakla beraber yurt dışı bağlantılar kurarak ihracat hacminin artışını sağlamaktadır.

TOPLAM

42.167

ZİYARETÇİ

1,0% YABANCI ZİYARETÇİ 15,6% ZİNCİR MARKET 66,5% SON TÜKETİCİ 7,8% PETSHOP MAĞAZASI 5,6% VETERİNER HEKİM 3,5% SEKTÖR FİRMA